izmiri dolasirken izmir rent a car her vakit yaninizdaizmir rent a car Ege’nin behişt köşesi Özdere, İon uygarlığının Efes’ten başlayan ve Teos’a derecesinde uzanan veli yalı çizgisi üstünde sandalye alıyor. İzmir’in Menderes ilçesine sınırlanmış olan bu sevimli kasabanın batısında Selçuk, doğusunda Gümüldür, kuzeyinde ise Menderes ile sınırı bulunuyor. takribî 40 kilometrelik yalı şeridi ve mavi bayraklı plajlarıyla her yaz yan binler üzerine tatilciyi ağırlıyor. Sakin ve huzurlu atmosferi okunuşu yemyeşil doğasıyla İzmir dinlenme beldeleri arasında hareketlilikten uzakta durgunluk arayanların adresi.

izmir araç kiralama Pırıl pırıl okunuşu pirüpak denizi, kumu, sahili, koyları, güneşi, ormanı, havası ve keyifli yaz geceleriyle Özdere, yoğunluk tatili sevenlerin gözdesi. Çevresindeki özge tarihsel okunuşu turistik yerlere ulaşımın çok huzur olduğu Özdere, İzmir merkeze 70, Efes’e 32, Kuşadası’na 40, İzmir Adnan Menderes Havaalanı’na ise 45 km uzaklıkta. arı denizin okunuşu koyların tadını çıkarıp doğanın hepsi güzelliğiyle yaşandığı İzmir dinlenme yerleri arasında bulunuyor.

3000 senelik müşterek geçmişe sahip Seferihisar, İonyalılara da nesil sahipliği yapmış. iye Denizine uzanan Urla Yarımadası’nın güney bölümünde makam kayran Seferihisar’ın garp kıyısını, yarımadaya güneyden sokulan Sığacık Körfezi‘nin doğusu; lodos kıyısını ise Kuşadası Körfezi’nin kuzeyi oluşturuyor.

Doğal sit alanlarının fazla olmasından ötürü geçmişten günümüze kadar bozulmadan gelen Seferihisar, Teos ve Akkum Plajları‘nın bulunduğu alanda kurulan pek çok turistik tesisle ziyaretçilerini ağırlıyor. Teos Ormanı’nda bulunan orman içi dinlenme yeri ise İzmir’in ve Seferihisar’ın başlıca ve en değerli mesire yeri.

Dünyanın en sağlıklı sörf alanlarından biri olan ilçe, maviyle yeşilin iç içe geçtiği ender yerlerden. İtalyanca Citta Şehir ve İngilizce Slow Yavaş kelimelerinden oluşan Cittaslow yani Sakin sanayi kavramı, dünyada çabucak yayılmaya başladı. çıban döndüren kalabalıklardan kaçarak doğaya iltica etmek isteyenlerin vazgeçilmezi olan Cittaslow ağına Türkiye’den karışma olan ilk kent unvanını taşıyan Seferihisar, birbirinin aynı şehirlerden kendini özenle ayırıyor.

Selçuk gibi Bergama da gösterişli tarihsel okunuşu arkeolojik değere malik İzmir ilçelerinden biri. Antik çağın işaret mühim sıhhat merkezlerinden olan Bergama, aynı zamanda dönemin şanlı hekimlerinin yetiştiği eş tababet okulu okunuşu dünyanın ilk psikiyatri hastanesinin olduğu yer.

8.500 bayram tarihi geçmişi olan, UNESCO ortam ekin Mirası Listesindeki Bergama Antik Kenti’nde durum saha Asklepion asırlar önce balçık banyoları, müzik, renksiz okunuşu SPA terapileri, meditasyon, telkin, katıksız bitkisel karışımlar, masaj, aromaterapi, özel diyetler gibi günümüzde olabildiğince pop olan yöntemlerle hastalara şifa dağıtıyormuş. Bugünse Türkiye’nin en büyük ilçelerinden biri olan Bergama, acı okunuşu yaylaları ile de doğa tutkunlarının okunuşu natür tatili web sitesine git tercih edenlerin sadece numaralı adresi. Bergama ile Ayvalık arasında konumlanan Kozak Yaylası, yeşile hasret olanların vazgeçilmezi.

İzmir’in güneyinde alan alan Selçuk, yalnız Türkiye’nin değil dünyaca şanlı arkeolojik öneme sahip. Dünyanın 7 harikasından biri olarak akseptans edilen Artemis Tapınağı bu ilçe sınırlarında mahal alıyormuş.

Antik Çağın genişlik stratejik iskân yerlerinden biri olan Selçuk, adeta açıkça esinti müzesi. kökleşik Yunan döneminde İyonya’nın 12 şehrinden biri olan Efes Antik Kenti dışında, Meryem asıl Evi ve Kilisesi, St. Jean web sitesini incele Kilisesi ve Mezarı, İsa koca Camii, Yedi Uyuyanlar, Bizans ab Kemerleri ve Pollio renksiz kemeri ile çok sayıda tarihi değerlere hane sahipliği yapıyor.

İzmir gezilecek yerler listesinin başında gelen Efes, tarihi öneminin dışında kaymakamlık sınırları içerisinde arazi saha Pamucak Plajı, Ege’nin genişlik okşayıcı denizi okunuşu kumsalına sahip. Selçuk merkeze 7 km mesafede olan Pamucak Plajı, 6 km’lik kumsalıyla bölgenin genişlik vâsi ve en çok seyyah çeken kumsalı. doğa, tarih ve deniz tatilinin mide içe olduğu Selçuk, aynı zamanda o Şirince hararetli gene mevzii eş atmosfer olarak görülecek yerler arasında dünya alıyor.

İzmir’e en yaklaşan tatil yerleri arasında vaziyet düzlük Urla, İzmirlilerin dinlenme özgü işaret fazla folk yeğleme edilen yerlerin okunuşu başında geliyor. Urla aynı zamanda iye Denizi’nin bilinen genişlik sabık limanı olan Liman Tepe’ye de hane sahipliği yapıyor. İzmir merkeze sırf 35 km uzaklıkta bulunan Urla, şehirden yaklaşmak yoluna de genişlik çok rotalardan biri.

Doğusunda Güzelbahçe ve Seferihisar, batısında Çeşme, kuzeybatısında Karaburun olan ilçenin yıldız ve güneyi iye Denizi ile çevrili. İrili ufaklı koyları, 12 yarımadası ile tabiatın tüm cömertliği ile süslediği Urla, İzmir’in işaret hususi tatil yerleri arasında. Denizin ve tarihin, zeytin ağaçları ile dolup taşan doğayla bağırsak içe olduğu Urla’da sahip olduğu mutedil iklimi sebebiyle her mevsim tercih edilen dinlenme rotalarından biri. Urla hafta sonu kahvaltıları ve leziz katmeri ile tabanı tadına düşkün olanların yeğleme ettiği yerlerden. Aynı zamanda hijyenik veli mutfağı ve leziz iye otları Urla’yı kıymetli yapan özelliklerden.

İzmir’in kuzeyinde alan alan Foça, uç basamak temiz, açık denizi okunuşu plajlarıyla bozulmadan kalan işaret stratejik İzmir ilçesi. Bol oksijenli havası, yeşil doğası, irili ufaklı enfes koyları ile Foça, İzmir dinlenme yerleri arasında ilk sıralarda. Foça Türk Rivierasi olarak bilinen Mersin, Antalya’dan başlayıp İzmir’e büyüklüğünde uzanan nahiye içerisinde alan alıyor.

Mavi turlarla her yaz çok sayıda otokton okunuşu yabancı gezmen ağırlayan Foça, soyu tükenme tehlikesi altına olan Akdeniz Fokunun hayat alanlarından biri. şehir Antik Çağda bir kez İyon yerleşimi olarak kurulduğunda, bu bölgede yaşayan foklardan dolayı Phokaia adını almış ve bu sözcük günümüze Foça olarak gelmiş. sabık tariz evlerin yan yana sıralandığı Foça sahilinde damla sakızlı dondurmanın tadına bakmayı unutmayın.
izmir oto kiralama

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *